Balustrady Rybnik balkonowe, nierdzewne, szklane

Firma Azis działa na rynku od 1992 rynku. Tworzymy balustrady na indywidualne zamówienie. Projektujemy, produkujemy i montujemy balustrady Rybnik balkonowe, nierdzewne, szklane, nowoczesne, loftowe oraz inne rodzaje. Indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb osób prywatnych, firm oraz dużych inwestycji. Nasze balustrady zapewniają wysokie bezpieczeństwo, są rozwiązaniami wytrzymałymi, które świetnie sprawdzają się przez długie lata użytkowania. Tworzymy:

 • Balustrady szklane
 • Balustrady nierdzewne
 • Balustrady loftowe / nowoczesne
 • Balustrady schodowe
 • Balustrady balkonowe
 • Balustrady tarasowe
 • Zewnętrzne
 • Wewnętrzne
balustrady rybnik nierdzewne balkonowe szklane
Od projektu po montaż

Zapewniamy wszystko czego potrzebujesz

Indywidualny i oryginalny design

Tworzymy balustrady, które są wytrzymałe i bezpieczne, ale również świetnie wygladają i posiadają oryginalny, nowoczesny, a zarazem praktyczny design.

Stały nadzór nad postępem prac

Wykonujemy wszystkie prace od projektu, zakupu materiału, transport, produkcję i montaż balustrad. Posiadamy duże zaplecze maszyn, sprzętów oraz doświadczonych specjalistów.

Terminowo i rzetelnie

Stale monitorujemy przebieg prac, a nasza kadra inżynieryjno-techniczna czuwa, aby wszystkie z ustalonych realizacji były wykonywane w terminie z najwyższą jakością i starannością.

Balustrady nierdzewne Rybnik

Balustrady ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Ze względu na swoje właściwości są bardzo często wybierane w warunkach zewnętrznych i montowane na tarasach, zewnętrznych klatkach schodowych, balkonach czy stadionach.

Barierki ze stali nierdzewnej są przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na wyginanie, zarysowania itp. Dodatkowo są bardzo odporne na korodowanie, dzięki czemu z powodzeniem spełniają swoje zadanie przez wiele lat i dalej wyglądają tak samo dobrze, jak na początku. Stal nierdzewna ma wysoką temperaturę topnienia i niską rozszerzalność termiczną, dzięki czemu produktom wykonanym z tego materiału nie są straszne zmiany temperatur. Zarówno bardzo wysokie temperatury, jak i bardzo niskie nie odbijają się negatywnie na stanie i funkcjonalności barierek nierdzewnych.

Balustrady ze stali nierdzewnej są również bardzo eleganckie i estetyczne. Nie wymagają dodatkowej konserwacji. Są bardzo łatwe w czyszczeniu, nie przyjmują odcisków palców, a dodatkowo można je pomalować na różne kolory.

Barierki ze stali nierdzewnej mogą być również dopełnione innym materiałem w pochwycie lub wypełnieniu. W tym celu najczęściej wykorzystuje się drewno, szkło, aluminium, siatkę czy profile. To sprawia, że zawsze jesteśmy w stanie stworzyć taką balustradę ze stali nierdzewnej, która będzie idealnie współgrać z otoczeniem i wpisywać się w klimat danego miejsca.

Barierki ze stali nierdzewnej to produkt bardzo niejednorodny. Wykonywane są na indywidualne zamówienie. Tworzone są na wymiar, a ich cena zależy w dużej mierze od gabarytów barierki, materiału, rodzaju wypełnienia, kształtu barierki i stopnia skomplikowania oraz sposobu montażu.

Balustrady szklane

Balustrady szklane będą bardzo dobrym wyborem niezależnie od tego, w jakim stylu wybudowany lub wykończony jest dom. Bardzo dobrze współgrają z różnymi stylami architektonicznymi oraz różnymi wykończeniami wnętrz.

Balustrady szklane powiększają optycznie pomieszczenia, a oprócz tego są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne. Wykonane są z hartowanego szkła, które charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne. Szkło w barierkach jest dodatkowo laminowane, dzięki czemu nawet gdy szyba popęka pod wpływem mocnego uderzenia, to kawałki szkła pozostaną na folii,co ogranicza ryzyko zranienia.

Szkło wykorzystywane w balustradach szklanych dostępne jest w różnych kolorach. Przezroczyste szkło idealnie sprawdzi się w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach. Dymione szkło podkreśli klimat mieszkań w stylu loftowym. Mleczne lub kolorowe barierki idealnie sprawdzą się na balkonach, gdyż dają możliwość odgrodzenia się od sąsiadów lub przechodniów na ulicy, dzięki czemu zapewniają prywatność.

Balustrady balkonowe Rybnik

W dzisiejszych czasach balustrady balkonowe spełniają dwie odrębne funkcje. Po pierwsze chronią użytkowników balkonu przed wypadnięciem, a po drugie, odpowiednio dobrane, stanowią ozdobę domu.

Konieczność zainstalowania balustrad balkonowych została określona w przepisach. Jeżeli tylko balkon znajduje się wyżej niż 0,5 metra od ziemi, to musi być wyposażony w balustradę o wysokości co najmniej 90 cm w przypadku domu jednorodzinnego i 110 cm w przypadku domu wielorodzinnego.

Balustrada balkonowa może być wykonana z różnych materiałów. Podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę dwie główne kwestie:

 • klimat panujący w Polsce – należy wybrać taki materiał, któremu nie zaszkodzą różne czynniki atmosferyczne oraz zmienne temperatury;
 • przeznaczenie schodów – inna barierka sprawdzi się w domu publicznym, a inna np. na stadionie.

Materiałami najczęściej wykorzystywanymi do produkcji balustrad balkonowych są drewno, stal oraz szkło.

Niektóre drewna (np. bezsęczne drewno dębowe oraz sosnowe) są bardzo odporne na czynniki klimatyczne i uszkodzenia mechaniczne, dlatego idealnie sprawdzają się w roli balustrad balkonowych. Drewno jest bardzo odporne na uderzenia. Odpowiednio zaimpregnowane nie pochłania wilgoci i nie gnije. Dodatkowo drewno stosunkowo łatwo poddaje się obróbce mechanicznej, co umożliwia formowanie różnych kształtów.

Balustrady ze stali są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, nie rdzewieją i nie odkształcają się w wyniku wysokich temperatur. Stanowią bardzo estetyczne i nowoczesne wykończenie budynków.

Szkło hartowane również jest bardzo odpornym na czynniki atmosferyczne i mechaniczne materiałem, dlatego spokojnie może zostać wykorzystane do produkcji barierki balkonowej. Dodatkowo odpowiednio dobrany kolor szkła (np. mleczny lub kolorowy) nie tylko podkreśli styl budynku, ale również ochroni przed wścibskimi sąsiadami.

Balustrady loftowe/nowoczesne

Cechą charakterystyczną balustrad nowoczesnych są przede wszystkim ich eleganckie wykończenia. Wykonane z różnych materiałów nowoczesne balustrady sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, a także minimalistycznym. Wykonane są z materiałów wysokiej jakości.

W zależności od preferencji Zamawiającego takie balustrady mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej klienci wybierają stal nierdzewną, szkło lub aluminium.

Balustrady ze stali są niezwykle wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne a także odporne na czynniki atmosferyczne. Są wyjątkowo odporne na zarysowania i bardzo estetyczne, dlatego idealnie sprawdzą się w domu wykończonym w stylu nowoczesnym.

Balustrady szklane posiadają duże walory dekoracyjne, są bardzo odporne i optycznie powiększają pomieszczenie.

Balustrady z aluminium wyróżniają się ciekawym kolorem. Dodatkowo zastosowanie aluminium umożliwia łatwe formowanie i nadawanie kształtu barierkom, dzięki czemu możemy mieć taką balustradę, jaką sobie wymarzymy. Dodatkową zaletą tych balustrad jest niewątpliwie fakt, że są one dużo przyjemniejsze w dotyku, gdyż nie są tak chłodne jak stal.

Balustrady loftowe podkreślają surowy charakter pomieszczeń wykończonych w tym stylu. Idealnie sprawdzi się tutaj balustrada wykonana z metalu, najlepiej w ciemnym kolorze (antracyt lub klasyczna czerń), może być ona również połączona z drewnianymi elementami.

Balustrady schodowe

Schody są bardzo częstym elementem spotykanym w budynkach i ich otoczeniu. Niezależnie od tego czy wewnętrzne czy zewnętrzne, to zgodnie z przepisami, jeżeli obok schodów nie ma ściany, to muszą być one wyposażone w barierkę zabezpieczającą przed upadkiem ze schodów. Minimalna wysokość barierki również została określona przepisami i wynosi 90 cm.

Oprócz zabezpieczania przed upadkiem z wysokości, balustrady schodowe spełniają również kilka innych funkcji:

 • pomagają starszym osobom oraz dzieciom pokonywanie stromych schodów;
 • zabezpieczają przed wypadkami na schodach w wyniku np. potknięcia czy poślizgnięcia się (możemy się złapać balustrady, co pozwoli na odzyskanie równowagi);
 • odpowiednio dobrane podkreślają styl schodów.

Balustrady schodowe mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, w zależności od preferencji klienta. Podczas wyboru materiału należy zwrócić uwagę na przeznaczenie schodów. Inne materiały sprawdzą się w przypadku schodów wewnętrznych, a inne w przypadku zewnętrznych. Wybór jest na tyle szeroki, że na pewno każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało i wpisywało się w jego koncepcję schodów.

Balustrady tarasowe

W dzisiejszych czasach tarasy możemy spotkać w wielu różnych miejscach. Nie tylko są w nie wyposażone domy, ale również różne obiekty komercyjne np. obiekty gastronomiczne, teatry, domy kultury czy stadiony. Jeżeli taras znajduje się na wysokości co najmniej 0,5 m to, zgodnie z przepisami, musi być wyposażony w balustradę.

Balustrady tarasowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Podczas wyboru materiału należy przeanalizować to, jaki materiał najlepiej wpisze się w charakter budynku, jakie warunki atmosferyczne będą tam panowały oraz jaką funkcję sprawuje dany taras. W przypadku tarasu domowego większy nacisk możemy położyć na walory estetyczne, natomiast w przypadku tarasu komercyjnego najważniejsza jest wytrzymałość barierki na uszkodzenia i na czynniki atmosferyczne.

Balustrady tarasowe bardzo często są wykonywane ze szkła lub ze stali. Balustrada ze szkła idealnie sprawdzi się w domu z widokiem – zastosowanie przezroczystego szkła w żaden sposób nie ograniczy nam przyjemnych widoków w górach czy nad jeziorem. Na stadionie czy w hali koncertowej również szkło będzie najlepszym wyborem właśnie z uwagi na to, że nie ogranicza widoczności. Balustrada z metalu natomiast bardzo dobrze sprawdzi się jako dopełnienie nowoczesnego stylu tarasu. Idealnie będzie wyglądać np. w połączeniu z drewnianymi elementami.

Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
azis@azis.pl
Copyright © 2022 azisbud.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech.pl